Заборольська сільська рада
припинила діяльність, увійшла до складу Луцької громади

Що потрібно робити та куди звертатися для визнання батьківства

Дата: 12.09.2018 12:43
Кількість переглядів: 438

Фото без опису

Міністерство юстиції України підготувало другий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» на тему «Визнання батьківства». Відеоматеріал створений за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

«Я МАЮ ПРАВО!» – загальнонаціональний правопросвітницький ТВ проект, спрямований на підвищення рівня правової обізнаності громадян.

В другому випуску програми роз’яснюється, що потрібно робити та куди звертатися для визнання батьківства.

Зокрема, громадяни можуть скористатися первинною та вторинною правовою допомогою у центрах та бюро безоплатної правової допомоги. Первинну допомогу (консультації, надання інформації) можуть отримати усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. Скористатися вторинною безоплатною правовою допомогою (захист і представництво у суді, допомога у складенні документів процесуального характеру) можуть найбільш вразливі, соціально незахищені, верстви населення - незаміжні громадяни, учасники АТО та ветерани війни, внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені діти, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи, які постраждали від домашнього насильства.

Визнання батьківства відбувається наступним чином.

1) Якщо батьки не перебувають у шлюбі, достатньо спільної заяви батька і матері про визнання батьківства.

2) Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі, а заява про визнання батьківства відсутня, прізвище та громадянство батька дитини визначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім’я та по батькові дитини зазначається за вказівкою матері. Якщо відомості про батька записані саме у такому порядку, для визначення походження дитини від батька потрібно подати  позовну заяву про визнання батьківства до суду.

У позовній заяві потрібно зазначити: а) фактичні дані про дитину; б) будь-які відомості, які зможуть засвідчити походження дитини від батька. До заяви додаються необхідні докази, а також документи, що підтверджують сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позов про визнання дитини може пред’явити мати дитини; опікун; піклувальник; особа, яка утримує та виховує дитину; сама дитина, якщо вона досягла 18 років; особа, яка вважає себе батьком дитини.

Одним з доказів батьківства є результат судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи. Спеціалісти радять проводити таку експертизу лише у сертифікованих лабораторіях. В іншому випадку суд може не взяти результат експертизи до уваги.

На підставі рішення суду орган РАЦС вносить зміни до актового запису про народження - змінює інформацію про батька - і видає нове свідоцтво про народження дитини.

Захищай свої права разом з Мін’юстом!

 

Інформер: https://youtu.be/4n2n2KYrRXc

Програма: https://youtu.be/EHzPFeR3M8M

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора